KUTYA- ÉS CICA FELSZERELÉSEK, KELLÉKEK

Manapság a kisállat felszerelések tömérdek sok fajtáját, formáját, színét, stb. meg lehet vásárolni, így bizonyára sokan vannak, akiknek fejtörést okoz, hogy mik azok a dolgok, melyeket feltétlenül be kell szerezni, mielőtt egy kiskedvencet hazavisznek.

Nézzük sorban.

 

 

CICÁK ESETÉN:

 

Alomtálca:

Műanyag, jól tisztítható tálcát válasszunk. Fontos a megfelelő méret kiválasztása! Itt nem adunk pontos cm X cm méreteket, hiszen cica és cica méret között is hatalmas különbségek lehetnek, pl. egy kis termetű nőstény házicica egész más méret, mint egy kandúr main coon 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
320 x 213
Kép módosítás
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KUTYÁK ESETÉN:

 

Etető-itató:

Ugyanúgy, mint a cicák esetén, itt is minimum 3 db kell (egy a száraztápnak, egy a konzervféléknek, és egy a víznek). Anyagát tekintve először próbálkozzunk műanyaggal vagy porcelánnal. Vannak olyan kutyák, akik nem hajlandók enni vagy inni egy bizonyos anyagú tálkából, így ezt is ki kell tapasztalnunk. Olyan tálat érdemes venni, ami nem csúszik, hogy a nyelvével ne tudja ellökdösni, illetve a kialakítása olyan legyen, hogyha rálép a kutya, akkor ne tudja fel / kiborítani. Habzsolós kutyáknak már kapható evés lassító tányér. Ezt ugyan nehezebb elmosogatni, de legalább a blöki nem fél másodperc alatt nyeli le belőle az elé tett ennivalót.

 

Ennivaló:

Etetést tekintve több módszer létezik (nyers etetés, száraztáp, konzervek, házi koszt). Olvassunk utána alaposan mindegyiknek! A lényeg az, hogy próbáljuk változatosan etetni a kutyánkat. Figyeljünk rá, hogy megkapjon minden számára szükséges fehérjét, vitamint és ásványi anyagot! Ha a konzervet és a száraz tápot választjuk, akkor azokból a drágább, jobb minőségűt ajánljuk, de ha ezt anyagilag nem engedhetjük meg, akkor minimum a közép árkategóriát válasszuk. A túl olcsó tápok rossz minőségűek, ezeket mindenképpen kerüljük! Egyrészt alig van bennük hús, javarészt gabona alapúak. Egy kutyának pedig nem gabonát kellene fogyasztania! Másrészt tele vannak az állatra káros anyagokkal (ízfokozók, adalékanyagok).

 

Fekhely:

Kinti kutyus esetén mindenképp legyen egy házikója. Ezt szélvédett, félárnyékos helyre tegyük. Fontos, hogy ne legyen útban, de jól beláthassa a terepet onnan a kutya. A ház belsejébe szalmát tegyünk. Ez a legpraktikusabb megoldás, mivel könnyen és gyorsan cserélhető, tisztán tartható, és nem mellesleg a kutyusunk számára egy kényelmes vackot jelent.

Lakásban tartott eb esetén ajánlatos minden olyan helységben kutyafekhelyet kialakítani, ahol sok időt tölt a kutyus. Például valószínűleg napközben a gazdik a nappaliban vagy a konyhában töltik az időt, és bizonyára a négylábú is itt fog szunyókálni. Míg éjszaka lehet, hogy a hálóban, vagy a gyerekszobában, vagy épp az előszobában van elszállásolva, akkor ide is tegyünk számára egy fekhelyet. Ügyeljünk arra, hogy olyan helyen legyen, ahol nyugodtan aludhat, és nem kell minden pillanatban felkapnia arra a fejét, hogy éppen ki lép rá majdnem.

 

Rágócsont:

Szárított bőrből készült rágócsontot ajánlunk a kutya fogainak tisztítására. Ez több méretben (és ízben) kapható. A csont méretét a kutyus testének és fogainak a méretéhez lőjük be. Egy nagytestű kutya 2 perc alatt kivégez egy pici csontot, egy yorkie méretű kutyuli viszont valószínűleg a nyalogatáson kívül nem túl sok mindent fog kezdeni egy marhalábszár méretű csonttal. Ez nem csak a fogak tisztítása miatt hasznos, hanem órákon keresztül leköti a jószágot, és mentálisan is teljesen lefárasztja.

 

Kutyafésű:

Kinti és benti, hosszú- és rövidszőrű kutyák esetén is fontos a rendszeres fésülés. Fontos a sűrű fogazat, hogy minél több kihullott szőrszálat el tudjon távolítani. Figyeljünk rá főleg érzékenyebb kutyák esetén, hogy a fésű fogazatával ne sebesítsük meg a kutya bőrét, mert akkor a szőrön levő szennyeződésből kórokozók juthatnak a hámsérülésbe, aminek akár komolyabb gyulladás is következménye lehet.

 

Kakiszedő zacsi:

Úgy gondolom, hogy ezt nem kell ragozni