Segítség, kiscicát talátam. Mit tegyek?

Cicabababumm… Segítség, kiscicákat találtam!.... Itt vannak a kiscicák, de a mamájuk nem fogalkozik velük!....

Igen, ez van most… naponta több segélykérést kapunk kisebb-nagyobb babacicák mentésére. Sajnos nem tudunk mindenkit gondozásba venni, végesek a kapacitásaink.

 

Egy kiscica felnevelése mamacica nélkül nagyon nehéz feladat, de nem lehetetlen!  

 

Mivel felelős gazdik nem szaporítják az állatukat, ezért egészséges pótmama cicát nem lehet találni. Nem érdemes ezzel a megoldással próbálkozni, nagyon nagy az esélye, hogy halálos betegségeket kapjanak el a kicsik az anyatejjel (lásd: múlt heti posztunkat, a fertőző macskabetegségekről). Jobban járnak tehát a kiscicák, ha gondos emberi kéz neveli fel őket higénikus körülmények között.

 

Adott tehát egy vagy több sírós cica… kicsik… még szükségük lenne a mamájukra… de ő nincs… most mit lehet tenni?

 

Az első és legfontosabb: Ne ess kétségbe 
</div></div>
									<div class=

Kb. négy hetes kor körül el lehet kezdeni az átállást szilárd táplálékra. Vannak direkt erre a célra pépes "babycat" nedvestápok, kezdetben ezt érdemes alkalmazni - ilyenkor még adni kell mellé a tápszert is. Készülj fel, hogy ez egy elég koszolós folyamat. Próbáld őket könnyen tisztítható helyen etetni . Imádnak beleállni, sőt belefeküdni a húspépbe, majd azt széthordani. Legyen nálad papírtörlő, hogy meg tudd törölgetni a lábacskáikat. Szépen lassan ráéreznek az önálló étkezésre, adj nekik egy kis időt.

 

Ekkor elkezdhetjük az alomra szoktatást is, figyeljünk rájuk nagyon, ugyanis szeretik megkóstolni az almot. Olyan tálcát válasszunk, amelynek alacsony a pereme, hogy könnyen ki-be tudjanak mászkálni.

 

Öt hetes kor után már kaphatnak már babycat száraztápot is, mely jellemzően aprószemű, így a pici fogaikkal el tudják rágcsálni.

 

Nyolc-tíz hetes korig érdemes még adni a tápszert a kicsiknek. Amennyiben megerősödnek és egészségesek, nyolc hetesen megkaphatják az első oltásukat.

 

 

Amennyiben nem tartod meg a felnevelt picit, mindenképp felelősen gazdásítsd. Ne add oda akárkinek! Írásos szerződésben rögzítsd az örökbefogadás feltételeit, csak ez a biztos. A szerződés tartalmát tekintve szívesen segítünk!

 

Ha végigolvastad az útmutatót, láthatod, hogy felkészüléssel és megfelelő háttérrel bárki fel tud nevelni babacicákat. Nem kell állatmentőkért kiabálni, mi magunk is azokká válhatunk. Segíthetünk megmenteni apró, pici életeket. Mindez idő, kitartás és tenni akarás kérdése!

 

 

Felhasznált anyagok: exopet.hu, Pöcc facebook oldala.